Witamy na stronie Państwowej Szkoły Muzycznej w Głuchołazach   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Państwowej Szkoły Muzycznej w Głuchołazach

Category Archives: Media o nas

Media o nas: Relacja z koncertu noworocznego w PSM w Głuchołazach

Noworoczny 2017zdjęcie: źródło – www.nowe.glucholazy.pl

Przeczytaj relację i zobacz zdjęcia na: www.nowe.glucholazy.pl

TWOJA MUZA – V Polsko-Czeskie Konfrontacje Najmłodszych Flecistów 3/2014

W numerze 3/2014 dwumiesięcznika “Twoja Muza” ukazał się artykuł – wywiad z prof. Elżbietą Dastych – Szwarc na temat V Polsko-Czeskich konfrontacji Najmłodszych Flecistów.

Relacja Filmowa z wycieczki do Warszawy “Śladami Fryderyka Chopina” 9-12.05.2012 r.

“SKOK NA WARSZAWĘ” – RELACJA FILMOWA z WYCIECZKI

Śladami Fryderyka Chopina to prawdziwy „SKOK na Warszawę”, czyli wycieczka młodzieży ze szkoły muzycznej w Głuchołazach. Przyjechali zwiedzić stolicę, zaś tematem przewodnim jest postać Fryderyka Chopina oraz wszystkie miejsca związane z jego życiem oraz twórczością. Wycieczka trafiła, między innymi, na trzydzieste piętro Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie oraz oczywiście do Muzeum Fryderyka Chopina. Wyprawa dzieci została zorganizowana przez Państwową Szkołę Muzyczną w Głuchołazach, przy ogromnym wsparciu sponsora – Kasy Stefczyka, dzięki któremu dzieci mogły podziwiać wiele fantastycznych miejsc i dowiedzieć się wielu ważnych i interesujących rzeczy.

Dobre Praktyki Pedagogiczne

Działania naszej szkoły zostały umieszczone w zakładce ewaluacji Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie – “Dobre Praktyki Pedagogiczne

 

“Od kilku lat zaczęliśmy odczuwać potrzebę poszerzenia naszej wspólnej działalności koncertowej i metodycznej o nowych partnerów, nowe sale koncertowe i większy budżet. Pomysł nabrał zupełnie nowego biegu po nawiązaniu współpracy z Nyskim Domem Kultury. Okazało się, że ludzie tam pracujący są pasjonatami muzyki a zarówno osobowość organizacyjna jak i potencjał finansowy pozwalają ubiegać się tej instytucji o środki z funduszy współfinansowanych przez Unię Europejską. Po przedstawieniu naszych oczekiwań i uzgodnieniu wspólnego stanowiska Nyski Dom Kultury postanowił wziąć na siebie stronę organizacyjno – finansową przedsięwzięcia. Szkoły muzyczne miały zapewnić potencjał uczniów i nauczycieli, określić zakres warsztatów metodycznych i zaproponować wykładowców. Do naszych obowiązków należało również rozpropagowanie projektu w lokalnym środowisku tak, aby informacja dotarła również do osób niezwiązanych ze szkołami …”

 

DOBRE PRAKTYKI PEDAGOGICZNE – CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ WARSZAWA

 

Muzyczny dwugłos

Teoria i praktyka, kierunki, problemy i wyzwania oraz cele muzykowania po obu stronach polsko-czeskiej granicy. Jak przebiega muzyczna edukacja w szkołach muzycznych w Zlatych Horach i Głuchołazach?

 

Koncert Pokoleń – 23.11.2012

Koncert został zorganizowany z okazji przypadającego Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Wystąpiły chóry Państwowych Szkół Muzycznych z Głuchołaz i Prudnika oraz młodzieżowy chór „Capricolium” i chór Stowarzyszenia Otwarte Drzwi. Ponadto zaprezentowały się chóry działających w tych miastach Uniwersytetów III Wieku. Na koniec koncertu jego uczestnicy wykonali wspólnie utwory pod batutą Jana Dolnego.
Ideą tego przedsięwzięcia była integracja muzyczna lokalnych środowisk, jak również zaangażowanie do tego seniorów. Impreza zatytułowana „Koncert pokoleń” odbyła się w Centrum Kultury w Głuchołazach.

Relacja w wiadomościach regionalnych rto:

Prezentacja Jubileuszowa z okazji 40-lecia Szkoły Muzycznej – 11.2011r.

Prezentacja Jubileuszowa z okazji 40-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jerzego Hellera oraz 60-lecia placówki artystycznej w Głuchołazach. Autor: Anna Szymanowska, lektor: Beata Puzia

 

Click to listen highlighted text!