Witamy na stronie Państwowej Szkoły Muzycznej w Głuchołazach   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Państwowej Szkoły Muzycznej w Głuchołazach

Monthly Archives: maj 2021

Powrót do nauczania stacjonarnego / dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Informujemy, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami i komunikatem Ministerstwa Edukacji i Nauki  od dnia 31 maja 2021 r. wracamy do funkcjonowania w trybie stacjonarnym. Jednocześnie zwracamy się z prośbą o dochowanie możliwe najwyższej staranności w zakresie przestrzegania aktualnie obowiązujących ogólnych obostrzeń w powyższym zakresie.

Treść komunikatu na stronie Centrum Edukacji Artystycznej

Jednocześnie informujemy, że w związku z powrotną przeprowadzką na ulicę Bohaterów Warszawy 2, oraz koniecznością dostosowania budynku szkoły do zajęć stacjonarnych dni 31.05.2021,  1.06.2021 oraz 4.06.2021 r., będą wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

Podstawa prawna: § 11ge Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Dziękujemy za wyrozumiałość!

 

Nie ma egzaminów promocyjnych i końcowych w roku 2020/2021

Informujemy, że w roku szkolnym 2020/2021 w szkołach artystycznych, w których roczna lub końcowa ocena klasyfikacyjna z wybranych zajęć edukacyjnych artystycznych, jest ustalana w trybie egzaminu promocyjnego lub końcowego, nie przeprowadza się tych egzaminów, a roczną lub końcową ocenę klasyfikacyjną z tych zajęć ustala nauczyciel prowadzący dane zajęcia edukacyjne artystyczne.

Informacja z podstawą prawną na stronie Centrum Edukacji Artystycznej

Międzynarodowy sukces Michała Zabłockiego

Miło nam poinformować, że Michał Zabłocki uczeń klasy trąbki naucz. Klaudiusza Lisonia zdobył II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 21 w Krakowie! Konkurs odbywał się w formule online. Akompaniował naucz. Dominik Zabłocki.
 
Nie jest to pierwszy sukces naszego szczególnie uzdolnionego ucznia. Michał Zabłocki jest również laureatem licznych ogólnopolskich konkursów m in: Wyróżnienie – VI Głogowski Konkurs Trębaczy (kwiecień 2021), III miejsce – XXIX Konfrontacje Instrumentów Instrumentów Dętych Blaszanych Oława 2021 (marzec 2021), II miejsce – IV Kozienicki Festiwal Instrumentów Dętych Blaszanych o Nagrodę Św. Mikołaja (grudzień 2020).
Zdjęcie podczas nagrania programu do konkursu. Trąbka z fortepianem
 Źródło: Youtube
Zarówno uczniowi, jego rodzicom oraz nauczycielowi serdecznie gratulujemy!

Przedłużenie obowiązujących ograniczeń do 30.05.2021

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!

W dniu 3 maja wchodzi w życie nowe rozporządzenie z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Rozporządzenie wprowadza przedłużenie aktualnie obowiązujących ograniczeń w funkcjonowaniu szkół i placówek od 3 do 30 maja 2021 r. – kształcenie zdalne (szkoły realizujące wyłącznie kształcenie artystyczne).

Link do rozporządzenia oraz szczegółowej informacji Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie

 

Click to listen highlighted text!