Witamy na stronie Państwowej Szkoły Muzycznej w Głuchołazach   Click to listen highlighted text! Witamy na stronie Państwowej Szkoły Muzycznej w Głuchołazach

AKADEMIA MŁODEGO MUZYKA

AMM 2015HARMONOGRAM PROJEKTU

  • 18 marca 2015 – pierwszy wykład –„Dźwięk dla najmłodszych” (sala kameralna PSM) – przygotowuje i prowadzi mgr Kamila Brajewska;
  • 15 kwietnia 2015 – drugi wykład – „Muzyka malowana pędzlem przedszkolaka” (sala kameralna PSM) – przygotowuje i prowadzi mgr Anna Orzechowska;
  • 6 maja 2015 – trzeci wykład  – „Balet w muzyce, muzyka w balecie” (sala kameralna PSM) – przygotowuje i prowadzi mgr Marianna Kozak;
  • 29 maja 2015 r. –  podsumowanie projektu – INTEGRACYJNE WARSZTATY MUZYCZNE prowadzi prof. Piotr Sutt – wirtuoz perkusji – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Centrum Kultury w Głuchołazach).

OPIS PROJEKTU

Projekt ma na celu przybliżenie uczniom szkół podstawowych oraz starszym przedszkolakom z Głuchołaz muzyki jako zjawiska interesującego i dostępnego dla każdego. W zamyśle mają stanowić również zachętę do podjęcia wyzwania jakim jest nauka w szkole muzycznej.

Wykłady od I do III prowadzone będą w formule „Dla dzieci przez dzieci”. Wytypowani przez szkołę muzyczną uczniowie pod kierunkiem i nadzorem nauczycieli przygotują wykłady, które będą ilustrowały muzykę począwszy od zjawiska dźwięku – fali akustycznej po muzykę współczesną – elektroniczną.

 

Podsumowaniem projektu będą INTEGRACYJNE WARSZTATY MUZYCZNE, które poprowadzi prof. Piotr Sutt – wirtuoz perkusji – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Warsztaty skierowane będą do 600 uczniów szkół podstawowych w Głuchołazach oraz muzycznych z Nysy i Głuchołaz.

 

Opis warsztatów:

Warsztaty polegają na nauce gry i koncertowaniu na fascynujących instrumentach perkusyjnych pochodzących z Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej. Dzięki niepowtarzalnej metodzie nauki, grupa osób nie mających wcześniej czynnej styczności z profesją muzyka, okazuje się zgranym zespołem muzycznym.

Podczas półtoragodzinnych warsztatów uczestnicy spotkania poznają tajniki gry orkiestry symfonicznej, zapoznają się z najskrytszymi sekretami afrykańskich bębnów, indiańskich marakasów, brazylijskich cenceros i wielu innych instrumentów perkusyjnych z całego świata.

Instrumenty perkusyjne mają nieograniczoną moc malowania odcieni radości, smutku i tajemniczości odgłosów Ziemi. Na zakończenie uczestnicy spotkania przenoszą się w baśniowy świat egzotycznych ptaków, nieokiełznanych huraganów, ulewnych deszczy, pędzących sań i szemrzących potoków górskich.

Na integracyjne warsztaty muzyczne do wspólnej zabawy dostępne jest ponad 250 oryginalnych instrumentów perkusyjnych. Maksymalna ilość uczestników do 250 osób.

Warsztaty takie cieszą się ogromną popularnością w Polsce – szczególnie w środowiskach businessowych.

W celach promocji w regionie Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Jerzego Hellera współpracuje z następującymi instytucjami:

  • Redakcja „Nowiny Nyskich”
  • Regionalna Telewizja Opolskie

 

w których pojawią się relacje z realizacji projektu.

ZAPRASZAMY!

Click to listen highlighted text!